Seleccionar página

V roce 2008 vydala své paměti, Ženy nemají létat.

Operace pro artritidu kolenního kloubu je zbytečná, zejména artroskopické výkony. I totální náhrada kolenního kloubu je problematická: 85 % pacientů mělo menší bolest, ale také 65 % nechirurgické srovnávací skupiny.Rtuťové zubní výplně by se neměly odstraňovat. Nezpůsobují zdravotní problémy a jejich odstranění zvyšuje expozici rtuti.Vitamin C neléčí ani nezabraňuje nachlazení.Standardní rada k léčbě podvrtnutí pomocí RICE (odpočinek, led, komprese a elevace) může způsobit více škody než užitku: všechny čtyři snižují průtok krve a zpomalují hojení, stejně jako protizánětlivé léky.Prořezávání zubů horečku nezpůsobuje. (Jíl)

U některých z těchto položek řeknete „To jsem věděl“. Ostatní vás mohou překvapit nebo vás považovat za špatné; ale v knize jsou uvedeny silné podpůrné důkazy. Několik z těchto problémů jsme na SBM pokryli. Možná nejste připraveni vzdát se dlouhotrvajících přesvědčení a praktik. Pokud zpochybňujete některé věci na seznamu, vyzývám vás, abyste si knihu přečetli a pokusili se nezaujatě zvážit důkazy, které Offit shromáždil.

Kniha mě přesvědčila, abych na některé věci změnil názor. Předtím jsem četl argumenty proti léčbě horečky, ale vždy jsem si zdůvodňoval, že snížení tělesné teploty by tolik nezměnilo a že léčba horečky pacienty cítí lépe. Offit poukazuje na to, že horečka je přirozená reakce, která se vyvinula u všech živočišných druhů, protože byla prospěšná; říká: «Neměli bychom se cítit lépe.» Horečka je signálem, že bychom si měli odpočinout a nechat naše tělo bojovat s infekcí při vyšší teplotě, která umožňuje každému aspektu našeho imunitního systému lépe fungovat. Existují uklidňující důkazy, že ponechání průběhu horečky způsobené infekcí „neumaže mozek“ ani nezabije pacienta jako úpal nebo maligní hypertermie, a že podání Tylenolu před očkováním febrilnímu záchvatu nezabrání. Takže jsem se rozhodl, že až budu mít příště horečku, půjdu spát a vyléčím to. Je to dobrá záminka pro minidovolenou. A když si vyvrtnu kotník, nebudu na něj dávat led a budu se snažit tolerovat mírnou aktivitu.

Proč?

Pokud jsou důkazy tak jasné, proč je všichni nepřijímají? Offit uvádí několik možných důvodů.

Neznalost: nikdo nemůže držet krok se všemi publikovanými studiemi a některé studie jsou špatně navrženy a uvádějí zavádějící výsledky.Poplatek za službu: za provádění zbytečných procedur existují finanční pobídky. Řešení: platy, které nezávisí na počtu provedených procedur.Spokojenost pacientů: pacienti chtějí, aby lékaři něco udělali, a jsou spokojenější, když dostanou operaci nebo předpis; nemají znalosti, aby věděli, co je pro ně nejlepší, a musí se spoléhat na radu odborníka (lékaře).Setrvačnost: lékaři chtějí pokračovat v tom, co dělali vždy a co je učili dělat. Jejich osobní zkušenost (o které víme, že není spolehlivým vodítkem) je přesvědčila, že to funguje, a je pro ně bolestivé přiznat, že vlastně celé ty roky pacientům škodili.Medicínský marketing: Zdravotní reklama je průmysl v mnoha miliardách dolarů, který je špatně regulován. USA a Nový Zéland jsou jediné dvě země, které umožňují přímou reklamu na léčiva spotřebitelům.Strach ze soudních sporů: Porota udělila 986 000 dolarů údajné jasnovidce, která věřila, že magnetická rezonance nařízená jejím neurologem zničila její psychické schopnosti. Lékaři mohou být žalováni za zanedbání péče, pokud odmítnou podniknout kroky, které provádějí jiní lékaři. Offitovo řešení: eliminovat soudy poroty; nechte panel lékařských odborníků rozhodnout, zda došlo k zanedbání povinné péče.

Vzkaz domů: Důvěřujte vědě

Jedná se o důležitou knihu, která je dobře napsaná, přístupná laikům a poskytuje rozsáhlé důkazy (51 stran poznámek a odkazů). Medicína by byla zdravější, kdyby všichni lékaři a pacienti četli tuto knihu a řídili se vědou.

Autor

Harriet Hallová

Harriet Hall, MD také známá jako SkepDoc, je rodinná lékařka v důchodu, která píše o pseudovědě a pochybných lékařských praktikách. Získala bakalářský a doktorský titul na Washingtonské univerzitě, absolvovala stáž u letectva (druhá žena, která tak učinila) a byla první absolventkou rodinného cvičného pobytu letectva na letecké základně Eglin. Během dlouhé kariéry lékařky letectva zastávala různé pozice od leteckého chirurga po DBMS (ředitelka základních lékařských služeb) a dělala vše od porodu dětí až po převzetí řízení B-52. Odešla v hodnosti plukovníka. V roce 2008 vydala své paměti, Ženy nemají létat.

Ne-a-Dr. Harry Adelson: «Není můj cosplay intervenčního radiologa prostě fantastický?»

[Poznámka: Ti z vás, kteří čtou můj nepříliš tajný další blog, mohou vidět většinu tohoto příspěvku jako povědomého. Je to proto, že velká část tohoto příspěvku pochází z předchozích příspěvků. (Pojďte, je prázdninový víkend!) Je zde však také značné množství nového obsahu; takže pokud jste je už četli, vybízím vás, abyste prolétli kolem toho, co je na nových věcech známé. Užijte si prázdninový víkend.]

Naturopati jsou falešní lékaři, ale touží po přijetí skutečných lékařů. Jestli je to proto, že opravdu věří, že jsou lékaři, nebo protože hluboko uvnitř vědí, že jsou falešní lékaři, nevím. Možná je to od obojího trochu. Ať tak či onak, především jejich profesní organizace usilují o legitimitu v podobě získání licence od všech 50 států. Mají dokonce za cíl mít naturopaty licencované ve všech státech do roku 2025. Ale je to víc než to. Ve státech, kde již mají licenci, je jejich cílem rozšířit rozsah své praxe tak, aby se přiblížil skutečným lékařům. Naturopati v podstatě cosplayují skutečné lékaře a doufají, že veřejnost nepozná rozdíl. Bohužel stále častěji mají pravdu. Ještě více bohužel, protože cosplayují skutečné lékaře, někteří z nich se také učí napodobovat ty nejhorší skutečné lékaře tím, že přijímají neověřené terapie, které lze považovat za „přirozené“ pouze s velkým rozšířením definice tohoto slova. Už jsem diskutoval o tom, jak se naturopaté vrhli na „funkční medicínu“, která spojuje to nejhorší ze dvou světů, čisté šarlatánství „profesí“, jako je naturopatie a další praktikující alternativní medicíny, s přílišným testováním a přeléčením příliš mnoha oblastí konvenční medicíny. na steroidech.

Nyní vám poskytnu dva pojmy, které by vás po kombinaci měly velmi, velmi obávat: přírodní terapeuti a kmenové buňky. Ale předtím si promluvme o naturopatech a jejich zálibě v cosplayování skutečných lékařů.

Naturopaté cosplayují skutečné lékaře

Asi před měsícem jsem si všiml příběhu pobočky Denveru CBS o „Přírodně patogenních lékařích, kteří si nezákonně říkají ‚lékaři‘“:

Samozřejmě, nechat naturopaty označovat se za „lékaře“ nebo „naturopatické lékaře“ je dost špatné, protože většina lidí nedělá tak velký rozdíl mezi pojmy „lékař“ a „lékař“. Nemohu si také pomoct, ale poznamenat, že jejich oblíbená zkratka pro jejich stupeň „ND“ vypadá a zní a strašně připomíná skutečný lékařský titul MD, a proto ji často označuji jako „Not-a-“. Doktor.» Ať je to jak chce, v Coloradu jsou věci trochu jiné než ve spoustě států, které licencují naturopaty. Za prvé, existuje zákon, který výslovně stanoví, že naturopaté se nemohou nazývat „lékaři“. Zákon vznikl takto:

Smrt Seana Flanagana v roce 2003 vyvolala bouři. Onemocněl rakovinou a léčil se od muže, který si říkal naturopatický lékař praktikující v Wheat Ridge.

Seanův otec David Flanagan řekl CBS4 Ricku Sallingerovi o tři roky později o svém zděšení.

«Máme lidi, jako je Brian O’Connell, kteří mohou tvrdit, že jsou lékařem a používat to slovo, dávat si ho na peeling, nosit stetoskop, jako by byl někdo důležitý,» řekl.

Ačkoli Flanagan zemřel na rakovinu, činy Briana O’Connella možná jeho smrt urychlily.

Byl poslán do vězení a stát později schválil zákon o registraci naturopatických lékařů. V zákoně byl jeden bod vyjádřen velmi jasně: naturopaté nemohou sami sebe označovat klíčovým slovem: „lékař“.

Nepamatoval jsem si, že jsem o tomto případu slyšel, tak jsem trochu zagoogloval. Ukázalo se, že O’Connell vedl Mountain Area Naturopathic Associates. V souladu s tím, co řekl David Flanagan v rozhovoru výše, O’Connell ve své kanceláři vystavoval četné tituly a osvědčení o tom, že recenzeproduktu.top je lékař a naturopat. Při vyšetřování Colorado Medical Board zjistila, že O’Connell neměl žádnou licenci k výkonu lékařské praxe v Coloradu a nebyl certifikován jako žádný druh zdravotnického pracovníka. Ukázalo se také, že jediný O’Connellův lékařský „školení“ pocházel z korespondenční školy v Arkansasu zvané Herbal Healer academy. Jak poznamenává Naturowatch, v roce 2003 majitelka školy Marijah McCain souhlasila s rozsudkem o souhlasu, podle kterého zaplatila 10 000 $ a bylo jí zakázáno šířit certifikáty uvádějící, že držitel je „ND, NMD“ nebo podobné označení, které by naznačovalo, že držitel je lékař nebo lékař.

Naturowatch také poznamenává:

O’Connell řekl rodině, že osobně „vyléčil“ mnoho pacientů trpících stejným typem rakoviny jako on. Ukázal jim také igelitový sáček obsahující předmět, o kterém tvrdil, že je to rakovinový nádor odstraněný z pacienta, a tvrdil, že má černou mast, která z těla vytáhne rakovinné nádory. Flanaganovi selhala chemoterapie a jeho rakovina postupovala. Také černá mast není jen šarlatánství, ale znetvořující šarlatánství. Je to žíravina získaná z rostlin, která doslova hoří.Rodina zaplatila O’Connellovi 7 400 dolarů za „fotoluminiscenční“ ošetření, při kterém byla z těla Seana Flanagana odebrána krev, vystavena ultrafialovému světlu a poté vrácena do těla spolu se zředěným roztokem peroxidu vodíku. Obojí, UV ozařování krve a nitrožilní peroxid vodíku, jsou také šarlatánství. V podstatě jde o UV ozařování krve v kombinaci s terapií peroxidem vodíku.Chlapec dostal infekci krve, protože O’Connell nebyl zrovna opatrný na sterilní techniku.

Taky:

O’Connell také vstříkl tento roztok peroxidu vodíku do 17leté dívky, což způsobilo její zástavu srdce. Další pacient O’Connell měl rakovinu jater v konečném stádiu a O’Connell mu řekl, že sloučenina „černé masti“ by rakovinu vytáhla z jeho těla. Místo toho to vytvořilo otevřené, krvácející rány, které pokračovaly až do jeho smrti, uvedli žalobci.

Jinými slovy, i když neměl titul „ND“, O’Connell byl typický naturokvak. Nakonec byl odsouzen. V roce 2006 se přiznal ke krádeži, křivé výpovědi, zabití z nedbalosti, vykonávání lékařské praxe bez licence a ublížení na zdraví 3. stupně. V důsledku toho byl odsouzen ke 13 letům vězení, což byl spásný výsledek, který je při stíhání šarlatánů až příliš vzácný.

V důsledku tohoto případu, když Colorado schválilo zákon registrující – nikoli licencování – naturopaty, zákon jasně stanovil, že naturopaté se nesmí označovat jako lékaři. Nyní mi není přesně jasný rozdíl mezi licencí a registrací, ale registrace zjevně poskytuje mnohem méně přísný stupeň kontroly naturopatů než licence. V zásadě, podle zákonů v Coloradu, naturopaté, kteří šli do nejvyšších naturopatických akademií, jako je Bastyr University, a v důsledku toho mají titul „ND“, se mohou nazývat „doktorem“, ale nikoli lékařem. Všem ostatním přírodním lékařům je zakázáno říkat si „doktor“ nebo „lékař“. Člověk se samozřejmě diví, proč je takovým přírodním lékařům vůbec dovoleno praktikovat, i když předpokládám, že navzdory tomu, co tvrdí „ND“, ve skutečnosti neexistuje žádný podstatný rozdíl, který jsem kdy dokázal najít v úrovni šarlatánství praktikovaného ND nebo non-ND naturopaté. V zásadě nejsou licencovaní naturopati o nic bezpečnější než jakýkoli jiný naturopat.

Ať je to jak chce, i když to zákon výslovně zakazuje, naturopati budou naturopati:

Larry Sarner a Linda Rosa z Colorado Citizens for Science and Medicine provedli průzkum webových stránek a tvrdí, že většina naturopatických lékařů porušuje Colorado Medical Practices Act a státní zákony.

Sarner řekl: «Bylo by téměř těžké nevěřit, že jsou lékaři, když o tom mluvili sami.»

Někteří naturopatické lékaři tvrdí, že mají licenci. nemohou být. Stát Colorado říká, že jsou jednoduše registrovaní, což vyžaduje menší kontrolu.

Samozřejmě, alespoň Colorado nedovoluje přírodním lékařům používat termín „lékař“, aby se popsali. Spousta jiných států, kde jsou naturopaté licencováni, a nikoli pouze registrováni, umožňují přírodním lékařům používat termíny jako „naturopatický lékař“, oblíbený termín organizované naturopatie. Naturopati to nadále prosazují, protože vědí, že jazyk živí dojmy. Pokud se jim podaří získat zákonné právo být nazýváni „naturopatickými lékaři“, je pravděpodobné, že mnoho lidí nebude znát rozdíl mezi těmito a skutečnými lékaři a že zákonodárci s větší pravděpodobností rozšíří rozsah své praxe, aby dosáhli svého svatého Grál, který je považován za lékaře primární péče ve všech 50 státech.

Což by umožnilo více naturopatům dělat to, co již dělají nejméně etickí MD, a přivedlo nás to na kliniky s kmenovými buňkami.

Naturopaté a kmenové buňky

Často jsem psal o falešných klinikách s kmenovými buňkami, které používají tvrdé prodejní techniky k prodeji neověřených a drahých „léčeb kmenovými buňkami“ zoufalým pacientům. Například jsem dekonstruoval příběh, který tvrdil, že hokejový velikán Gordie Howe se tak výrazně zlepšil po těžké mrtvici díky kmenovým buňkám, které mu zdarma (kvůli jeho celebritě) nabídla pochybná společnost zabývající se kmenovými buňkami (Stemedica) prostřednictvím svého mexického partnera ( Klinika Santa Clarita). Celý incident mi v podstatě otevřel oči v tom, jak neetické je ziskové odvětví klinik s kmenovými buňkami, protože kliniky používají techniky tvrdého prodeje, které se více podobají prodejcům ojetých aut, k šíření potenciálně nebezpečných terapií dokonce i přímo zde ve starých dobrých USA. Míra korupce a nedostatek etiky jsou skutečně ohromující. Některé kliniky s kmenovými buňkami skutečně následovaly model Stanislawa Burzynského a přiměly pacienty, aby zaplatili za účast na pochybných klinických studiích, které jsou primárně určeny k prodeji produktu spíše než k zodpovězení jakékoli vědecky důležité otázky.

Problém je samozřejmě v tom, že jen velmi málo terapií kmenovými buňkami má přesvědčivé důkazy o účinnosti a bezpečnosti. Přesto to nebrání pochybným klinikám s kmenovými buňkami po celé zemi prodávat léčebné postupy, které tvrdí, že zlepšují nebo léčí vše od srdečních chorob přes plicní choroby až po rakovinu až po autismus, a to vše s minimálními důkazy, že to, co tyto kliniky dělají, může dělat cokoliv třídit. To je důvod, proč považuji za velmi dobrou věc, že ​​FDA nedávno vydal zvuky o zásazích proti klinikám s kmenovými buňkami, což je krok, který je dávno očekávaný. Doufám, že to bude pokračovat.

Bez ohledu na to, zda je nová láskyplná pozornost FDA ke klinikám s kmenovými buňkami trvalá nebo ne, včera jsem se dozvěděl o něčem velmi, velmi znepokojivém.

Call Now Button