Seleccionar página

Jak se zbavit jizvy ledu, jizvy na led jsou hluboké, úzké jizvy, které mohou vyplynout ze závažných ohnisek akné.

Lidé, kteří chtějí minimalizovat vzhled těchto jizev, obvykle potřebují vidět dermatologa, protože volně prodejné a přírodní léky jsou obecně neúčinné. 2 milimetry široké. Často vypadají, jako by ostrý předmět, jako je ledový výběr, propíchl do kůže díru. Některé jizvy na led mají vzhled velmi rozšířeného póru. Léčba jizvy ledu může také vyžadovat více relací nebo kombinaci terapií.

V tomto článku diskutujeme o některých dostupných možnostech léčby pro snížení vzhledu jizvy ledu. Pokrýváme také příčiny a tipy, jak zabránit jizkám na led. Dermatologové to dělají pomocí úderového nástroje, který má podobnou velikost jako jizva. Obvykle také používají lokální anestetikum k otupělé kůži člověka. Excize Punch má tendenci zanechat tenkou jizvu, ale to je obvykle méně patrné než původní jizva ledu. Postup zahrnuje odstranění kůže z jizvy a její nahrazení kožnímu štěpu.

Dermatolog vezme tuto kůži z jiné části těla osoby, jako je zpoza ucha. TCA Cross

TCA Cross je technika, která zahrnuje použití kyseliny trichloroctové (TCA) pro chemickou rekonstrukci jizev kůže (kříž).

Během zákroku dermatolog natahuje postiženou kůži , pak aplikuje malé množství TCA s vysokou koncentrací na jizvu, která poškozuje epiteliální vrstvu kůže.

TCA Cross může způsobit mírný, dočasný pocit pálení, ale anestezie obvykle není nutná.

Podle recenze z roku 2015 může jediná relace kříže TCA zlepšit vzhled ledu výběru ledu Jizvy asi 25%. Lidé mohou také podstoupit dvě nebo tři další relace v intervalech 2–4 týdnů. Efektivní pro všechny typy a barvy pleti. Což se také nazývá kolagen-indukční terapie, je technika, která zahrnuje poškození pokožky pro podporu produkce kolagenu.

Během tohoto postupu dermatolog jemně aplikuje zařízení s jehlou přes jizvy akné. Zařízení vytváří malé díry v kůži, které při léčbě produkují nová kolagenová vlákna. Tato tvorba kolagenu pomáhá snižovat vzhled jizvy ledu.

Po jiných ošetřeních může dermatolog také doporučit postupy oživení, aby se dále snížilo výskyt jizvy ledu. , zdravější kožní buňky. Postup zahrnuje použití monochromatického světla k dodávání tepelné energie do jizvy, což stimuluje produkci kolagenu a elastinu. % lidí s akné. Ačkoli jakýkoli typ akné může způsobit zjizvení, je obecně pravděpodobnější, že se vyskytne u lidí, kteří se vyvíjejí závažné akné moring slim kompozice. Léze, jako jsou cysty a uzly

 • Zpoždění nebo nedostatečné léčby zánětlivého akné
 • Sběr, praskání nebo škrábání pupínků a lézí
 • S těsným příbuzným Kdo má jizvy akné
 • Těžké nebo zánětlivé akné může hluboce proniknout do pokožky, což může poškodit pokožku a základní tkáně. Tělo uzdravuje toto poškození produkcí kolagenu a elastinu. Určené jizvy, jako jsou jizvy na led, se mohou vyvinout, když tělo nevytváří dostatek kolagenu. Pokud tělo produkuje příliš mnoho kolagenu, může se vytvořit zvýšené jizvy. Nejlepší způsob, jak snížit riziko zjizvení, je však léčit všechna ohniska akné a podniknout kroky k zabránění budoucím ohnikám. Lidé s závažnějším akné by měli diskutovat o možnostech léčby s dermatologem. Léze akné

 • Pokračující léčba i po akné vyčistí
 • Jemně čištění pokožky tím, že se zabrání intenzivním drhnutí a drsným mýdlem nebo čisticím prostředkům
 • Pravidelně mytí vlasy šamponem, zejména Pokud jsou vlasy mastné
 • Používání produktů bez oleje a nejedogenní péče o pleť a kosmetiku
 • shrnutí

  ledové jizvy jsou malé, hluboké jizvy To se může vyvinout po těžkých ohniskách akné. Volně prodejné výrobky a přírodní léky obecně nejsou účinné ošetření. Snižte riziko jizvy ledu je rychlým léčbou ohnisek akné a vyhýbáním se výběru nebo prasknutí lézí akné. Cvičení dobré hygieny pokožky může pomoci zabránit budoucím ohniskům akné, což také snižuje riziko zjizvení akné. a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Call Now Button