Seleccionar página

Jak możesz zachęcić niemowlę i malucha do jedzenia większej liczby warzyw?

Pomyśl o różnorodności wegetariańskiej. Wypróbuj stale rosnącą gamę smaków-cumpkin, szpinak, marchew, fasolę, kukurydzę-w przecierach i pokarmach maluchów, aby dalej rozwijać podniebienie dziecka w kierunku ekscytujących nowych smaków. Otwórz je na cały szeroki świat zdrowych produktów roślinnych, które na nie czekają. Nie czuj się winny, gdy tu i ówdzie wymyka się warzyw. Badania pokazują, że ta strategia naprawdę działa, ponieważ najmłodsze uczą się lubić smak warzyw. Jednak dobrym pomysłem jest również nauka rozpoznawania i lubi gusta różnych rodzajów warzyw. Wymieszaj puree warzywa w puree owocowe dla niemowląt, zmieszaj świeże zielenie (jagody zakrywają zielony kolor) w koktajle; Dodaj rozdrobnioną cukinię do delikatnych babeczek, naleśników i barów; i puree squash w kremowe zupy. Bardzo łatwo jest również dodać pełną woreczek z wyrośnymi przecierami organicznymi-opartymi na naturalnych, niesłodzonych produktach ekologicznych z zerowymi dodatkami-te żywność przyjazną dzieciom. ADD WAGEGGIA na ulubione potrawy. Skorzystaj z faworytów wszechczasów małych dzieci, takich jak zupa, i stosy na warzywach. Ugotuj aromatyczne warzywa, takie jak pomidory, cukinia i kabaczek, w gęstą zupę i puree. Możesz nawet zamieszać w woreczku ekologicznych przecierów warzywnych w garnku zupy, aby unosić profil warzywny tego naczynia. Warzywa parowe z żywnością przyjazną maluchom. Badania pokazują, że gdy mniej znane warzywa są połączone z ulubionymi potrawami małych dzieci, takich jak ziemniaki, spożywają ich więcej. Więc wyciśnij ekologiczną woreczek o napęd w małej misce i uzupełnij puree ziemniaczane, aby zrobić małe warzywne ciasta. Lub wypróbuj inne profile woreczek, które łączą smaki z popularnymi smakami dla dzieci, takimi jak słodka grochowa marchewka i biała fasola. Zabaw warzywa. Poszukaj warzyw i bogatych w wegeteryny potraw, które są zabawne dla małych dzieci, pleasure duo dawkowanie które mogą odebrać i wpakowywać w usta, gdy zaczynają chwytać potrawy. Gdy niemowlęta zaczynają rozwijać swoje młode podniebienie i umiejętności żywieniowe, aby obejmować więcej całych warzyw, czynią je ekscytującymi. Wypróbuj małe delikatne warzywa, które mogą zanurzyć i zanurzać w ładnym różowym hummusie z białej fasoli. Pozwól im malować małe talerze chmurami puree ziemniaczanych, trawnikiem puree ze szpinakiem i kwiatami półksiężycami marchewki w miarę wzrostu wyobraźni.

Planowanie dobrze zbilansowanej, roślinnej diety dla małych dzieci

Bez względu na osobisty styl jedzenia – niezależnie od tego, czy jesteś wszystkożernym, flexitariańskim czy wegetarianinem – a twoje dziecko może skorzystać z jedzenia większej liczby produktów roślinnych. Według Akademii Żywienia i Dietetyki dobrze zaplanowana dieta wegetariańska lub wegańska może zaspokoić potrzeby żywieniowe rosnących niemowląt i dzieci. Wystarczy nieco planować uwzględnić różnorodne pokarmy o długości składników odżywczych, aby zaspokoić wszystkie potrzeby dziecka.

Zwiększ różnorodność różnorodnych warzyw, które oferujesz dzieciom. Wszystkie główne grupy żywności w diecie twojego małego dziecka, gdy przechodzi on wyłącznie z formuły piersi lub niemowląt do stałych pokarmów. Muszą spożywać następujące pokarmy, aby zaspokoić swoje potrzeby energetyczne w celu optymalnego wzrostu i rozwoju (tekstura i rodzaje żywności różnią się w zależności od wieku):

Białko: białko jest ważne, aby zbudować wszystkie te tkanki w miarę wzrostu dziecka, gdy dziecko rośnie i rozwija się. Źródła białka roślinnego obejmują tofu, soymilk, fasolę, soczewicę i masła orzechowe, takie jak masła orzechowe i orzechowe. Grains: Ziarna, takie jak pszenica, ryż, ryżowa, jęczmień i owsiane, zapewniają ważne źródła energii (węglowodany), a Jako niezbędne składniki odżywcze do zdrowego rozwoju, w tym błonnik, witaminy (B6, E, niacyna, kwas pantotenowy, ryboflawina, tiamina i folian), minerały (wapń, żelazo, magnez, fosfor, cynk, miedź, mangan, selen i potas) , a nawet niektóre białko i fitonutrenty – związki z aktywnością przeciwutleniającymi. Vegetable: Różnorodne warzywa – jeździe na tęczy kolorów i gustów – takie jak marchewki, pomidory, zielenia, buraki, kabaczek i groszku zapewniają zdrowe węglowodany na energię, Włókno do dobrego trawienia i niezbędne witaminy (A, B6, C, K, Folian, tiamina, ryboflawina, niacyna i kwas pantotenowy) oraz minerały (żelazo, potas, mangan, magnez, fosfor, wapń, cynk, miedź i miedź i miedź i selen), a także groźne odżywki, a nawet niektóre białko .Fruty: nagroda owoców, takich jak jagody, brzoskwinie, banany i gruszki, oferują naturalną słodycz, a także zdrowe węglowodany do energii, błonnika do zdrowia jelit i szereg niezbędnych witamin (A, B6, C, E, K , ryboflawina, tiamina, niacyna i kwas pantotenowy) i minerały (wapń, potas, mangan i miedź) dla właściwego rozwoju, a także pamięć podręczną fittonUtrients. Zdrowe tłuszcze: Upewnij się, że zdrowe tłuszcze, takie jak orzechy, nasiona, oliwki, oliwki, awokado, awokado, awokado i oleje roślinne są częścią diety w celu zaspokojenia potrzeb niezbędnych kwasów tłuszczowych, które są kluczowe dla zdrowia mózgu. Podstawy: ważne jest, aby zapewnić odpowiednią dostawę witaminy B12 – dostępną tylko w żywności zwierzęcych – w diecie przejściowej Suplementy, jeśli dziecko je wyłącznie rośliny dla dobrego zdrowia mózgu. Inne składniki odżywcze, które mogą wymagać suplementacji, obejmują witaminę D dla zdrowych kości i długotrwałe kwasy tłuszczowe omega-3 do rozwoju mózgu. Porozmawiaj ze swoim pracownikiem służby zdrowia o opcjach.

Werseggie forward niemowlę i maluch przewodnik karmiących

Podczas gdy każde dziecko jest wyjątkowe, a przed wprowadzeniem nowych rodzajów żywności należy monitorować ich dane dotyczące produktów spożywczych. Ogólny przewodnik dla karmienia dziecka zdrową dietą wegetariańską, w tym wegetariańskie i wegańskie wzorce diety. Dołączenie większej liczby warzyw w diecie małego dziecka pomaga im dobrze zacząć od życia, wypełniając brzuch składnikami odżywczymi, których potrzebują do optymalnego rozwoju i ochrony chorób w późniejszym życiu. Wprowadź pojedynczy składnik owoców i wegetariańców, gdy dzieci pokazują, że są gotowe na stałe pokarmy.

Wprowadź pojedynczy składnik całych owoców i wegetariańskich przecierów, gdy dzieci pokazują, że są gotowe na stałe pokarmy.

4-6 miesięcy. Idealnie byłoby, gdyby niemowlęta były karmione wyłącznie piersią przez pierwsze sześć miesięcy i karmione piersią wraz z pokarmami stałymi przez pierwszy rok życia lub dłużej. Po około 4-6 miesiącach dzieci zaczynają wykazywać oznaki rozwojowe, że są gotowe na stałe pokarmy. Jednym z pierwszych solidnych pokarmów, które możesz wypróbować, jest zboża niemowląt o mocy żelaza na podstawie jednego ziarna zmieszanego z mlekiem matki lub formuły. Możesz zacząć próbować jednej lub dwóch łyżek pojedynczych przecierów warzyw, takich jak groszek, zielona fasola i squash, aby najpierw wprowadzić pikantne smaki, a następnie owoce, takie jak śliwki i pokarmy białkowe, takie jak puree, napięta fasola, jedna nowa żywność na czas. Zobacz Przewodnik po spożywstwie do produkcji Sprout po stałych stałych.

Podążaj za wskazówkami dziecka, aby obejmować nowe owoce i warzywa, a także łączyć je z roślinami strączkowymi i pełnymi ziaren.

6-8 miesięcy. Oprócz mleka matki i formuły możesz teraz zacząć dodawać coraz bardziej zabawną różnorodność zdrowych produktów roślinnych, ponieważ dziecko wykazuje oznaki gotowości. Oferuj od trzech do czterech łyżek produktów białkowych roślinnych, takich jak puree soczewicy do wspierania wzrostu, zdrowe produkty pełnoziarniste gotowane płatki dla potrzebnej energii, oraz różnorodne puree owoce (wypróbuj morele, jagody, jabłka) i warzywa (takie jak szpinak, buraki, buraki, cukinia) w celu dostarczenia fitonunkcji i niezbędnych składników odżywczych potrzebnych ich ciał. Zwiększając tę ​​różnorodność żywności, zapewnisz dziecku większą ekspozycję na różne zdrowe pokarmy, aby rozszerzyć jego podniebienie. Ponadto możesz zacząć dostarczać odpowiednie dla rozwoju żywność do zbierania, takie jak miękkie krakersy i pieczywo, ponieważ dziecko zaczyna rozwijać te umiejętności.

Białko zasilane roślinami z fasoli, soczewicy i pełnoziarnis Rozwój.

8-12 miesięcy. Na tym etapie nadal zwiększają ilość, różnorodność i konsystencję owoców, warzyw, zbóż i żywności białkowej, aby nadążyć za wymaganiami wzrostu i rozwoju dziecka. Zadowolnij rosnący apetyt dziecka z dodatkowymi porcjami białka i błonnika, aby czuć się pełnym i zadowoleniem podczas posiłku. Spróbuj wprowadzić nowe smaki i tekstury, takie jak cztery do sześciu łyżek puree, puree lub posiekanych miękkich owoców (wypróbuj gruszki, banany i truskawki), warzywa (takie jak zielona fasola, chard i szparagi) oraz tofu lub fasoli, dodatkowo do innych przekąski na tym etapie, takie jak kawałki tostów z cienko rozłożonymi nakrętkami. Zachęcaj ich do ćwiczenia samowystarczalności w miarę rozwoju ich umiejętności.

1-3 lata. W tym okresie ważne jest, aby nadążyć za potrzebami rozwoju i wzrostu dziecka, dążąc do odpowiednich porcji białek roślinnych (roślin strączkowych, orzechów, nasion), pełnoziarnistości (takich jak komosa ryżowa, owsiane, pszenica), ufortyfikowane soymilk (lub pełne mleko w pełnym mleku ), owoce (takie jak pomarańcze, wiśnie i brzoskwinie), warzywa (takie jak squash, pomidory i groszek śnieżny) oraz zdrowe tłuszcze z awokado, orzechów i nasion. Te produkty roślinne zapewnią różnorodną gamę ważnych składników odżywczych – węzłów, białka, tłuszczów, witamin, minerałów – dziecko musi rozwinąć mózg, narządy, mięśnie i nie tylko.

napisane przez Sharon Palmer, MSFS, MSFS , RDN

Wypościej ekologiczne torebki i przekąski oferują pełną linię pysznych, zdrowych produktów idealnych do zapewnienia wegetariańskiej, optymalnej diety niemowlęcia lub małego dzieci. Te pokarmy dla dzieci zasilanych roślinami są wykonane ze 100% naturalnych, organicznych warzyw, owoców, impulsów i ziaren, bez użycia konserwantów lub dodatków. Ponadto Sprout Organic Foods oferuje tęczę różnych rodzajów aromatycznych warzyw i ziaren, w tym buraków, ciecierzycy, szpinaku i komosy ryżowej, w ich składzie, aby zapewnić nowe smaki i smaki dla małych dzieci.

Sponsorowane sponsorowane autor: Sprout Organic Foods.

Blog | Odżywianie, zdrowie, wellness Zobacz komentarze Komentarz

Zostaw odpowiedź Odpowiedź Anuluj

Twój adres e -mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz moje imię, e -mail i strona internetowa w tej przeglądarce następnym razem, gdy komentuję

odważne i piękne przyprawy do zdrowia zupa o kamieniu roślinnym

po nawigacji

Bold and Bold and Bold Piękne przyprawy dla Zupy Stone do zdrowia

Jak możesz zachęcić niemowlę i malucha do zjedzenia większej liczby warzyw? Oto wszystko, co musisz wiedzieć w tym popularnym przewodniku zdrowego odżywiania roślinnego.

Niemowlęta i małe dzieci, które są wprowadzane do szerokiej gamy pokarmów, zwłaszcza warzyw, częściej je je, gdy się starzeją. Jedzenie dużej ilości warzyw oznacza, że ​​dzieci czerpią nagrody z oodlików składników odżywczych, takie jak błonnik, witaminy, minerały i przeciwutleniacze z fitonutrientem, takie jak likopen w pomidorach i beta-karoten u marchwi. Co wyjaśnia, dlaczego konsumpcja warzyw może pomóc chronić przed otyłością i chorobami przewlekłymi w późniejszym życiu.

Rozpocznij najmłodsze w warzywach i owocach wcześnie, aby zachęcić do przyjemności zdrowej żywności roślinnej. Badania

Pokazują, że narodziny do 24 miesięcy są wtedy, gdy żywność jest żywnością Preferencje i zachowania żywieniowe pojawiają się i zaczynają się ustanawiać. Okres od odsadzenia po jedzenie przy stole rodzinnym ma znaczący wpływ na prawdopodobieństwo zdrowych nawyków żywieniowych. P> Mamy karmiące piersią, wcześnie zacznij warzywa. Przedstaw swoje dziecko warzywom przez mleko matki! Rozpocznij miłość dziecka do smaków i składników odżywczych warzyw, włączając różnorodność własnej diety. Zrób pierwsze stałe o warzywach. Gdy przechodzisz wyłącznie z mleka matki lub formuły niemowląt, upewnij się, że pierwsze pokarmy Twoje dziecko jest narażone na warzywa, aby zacząć rozwijać to podniebienie w kierunku pikantnych warzyw nad słodkimi smakami. Mogą one obejmować łagodniejsze, puree, napięte warzywa, takie jak groszek i zielona fasola. Przekazują małe dzieci do większej liczby warzyw. Badania pokazują, że wymaga wielu ekspozycji warzyw, aby podniecić ich podniebienie małych dzieci. I im wcześniej, tym lepiej! Więc nie poddawaj się! Nawet jeśli wypluwają je po raz pierwszy lub po raz pierwszy kilka razy, w końcu będą bardziej zapoznać się z i uczą się lubić i być bardziej skłonne do jedzenia tych warzyw z uśmiechem. Martwuj różnorodność warzyw. Wypróbuj stale rosnącą gamę smaków-cumpkin, szpinak, marchew, fasolę, kukurydzę-w przecierach i pokarmach maluchów, aby dalej rozwijać podniebienie dziecka w kierunku ekscytujących nowych smaków. Otwórz je na cały szeroki świat zdrowych produktów roślinnych, które na nie czekają. Nie czuj się winny, gdy tu i ówdzie wymyka się warzyw. Badania pokazują, że ta strategia naprawdę działa, ponieważ najmłodsze uczą się lubić smak warzyw. Jednak dobrym pomysłem jest również nauka rozpoznawania i lubi gusta różnych rodzajów warzyw. Wymieszaj puree warzywa w puree owocowe dla niemowląt, zmieszaj świeże zielenie (jagody zakrywają zielony kolor) w koktajle; Dodaj rozdrobnioną cukinię do delikatnych babeczek, naleśników i barów; i puree squash w kremowe zupy. Bardzo łatwo jest również dodać pełną woreczek z wyrośnymi przecierami organicznymi-opartymi na naturalnych, niesłodzonych produktach ekologicznych z zerowymi dodatkami-te żywność przyjazną dzieciom. ADD WAGEGGIA na ulubione potrawy. Skorzystaj z faworytów wszechczasów małych dzieci, takich jak zupa, i stosy na warzywach. Ugotuj aromatyczne warzywa, takie jak pomidory, cukinia i kabaczek, w gęstą zupę i puree. Możesz nawet zamieszać w woreczku ekologicznych przecierów warzywnych w garnku zupy, aby unosić profil warzywny tego naczynia. Warzywa parowe z żywnością przyjazną maluchom. Badania pokazują, że gdy mniej znane warzywa są połączone z ulubionymi potrawami małych dzieci, takich jak ziemniaki, spożywają ich więcej. Więc wyciśnij ekologiczną woreczek o napęd w małej misce i uzupełnij puree ziemniaczane, aby zrobić małe warzywne ciasta. Lub wypróbuj inne profile woreczek, które łączą smaki z popularnymi smakami dla dzieci, takimi jak słodka grochowa marchewka i biała fasola. Zabaw warzywa. Poszukaj warzyw i bogatych w wegeteryny potraw, które są zabawne dla małych dzieci, które mogą odebrać i wpakowywać w usta, gdy zaczynają chwytać potrawy. Gdy niemowlęta zaczynają rozwijać swoje młode podniebienie i umiejętności żywieniowe, aby obejmować więcej całych warzyw, czynią je ekscytującymi. Wypróbuj małe delikatne warzywa, które mogą zanurzyć i zanurzać w ładnym różowym hummusie z białej fasoli. Pozwól im malować małe talerze chmurami puree ziemniaczanych, trawnikiem puree ze szpinakiem i kwiatami półksiężycami marchewki w miarę wzrostu wyobraźni.

Planowanie dobrze zbilansowanej, roślinnej diety dla małych dzieci

Bez względu na osobisty styl jedzenia – niezależnie od tego, czy jesteś wszystkożernym, flexitariańskim czy wegetarianinem – a twoje dziecko może skorzystać z jedzenia większej liczby produktów roślinnych. Według Akademii Żywienia i Dietetyki dobrze zaplanowana dieta wegetariańska lub wegańska może zaspokoić potrzeby żywieniowe rosnących niemowląt i dzieci. Wystarczy nieco planować uwzględnić różnorodne pokarmy o długości składników odżywczych, aby zaspokoić wszystkie potrzeby dziecka.

Zwiększ różnorodność różnorodnych warzyw, które oferujesz dzieciom. Wszystkie główne grupy żywności w diecie twojego małego dziecka, gdy przechodzi on wyłącznie z formuły piersi lub niemowląt do stałych pokarmów. Muszą spożywać następujące żywność, aby zaspokoić swoje potrzeby energetyczne w celu optymalnego wzrostu i rozwoju (tekstura i rodzaje żywności różnią się w zależności od wieku):

Contents

Call Now Button